Ekonomik, Tse Kalite Belgeli,Yetkili Asansör Servisi, asansör bakım ve onarım hizmetleri.. Binanızda bulunan asansör çeşidi ve kapasitesi ne olursa olsun, hangi marka olursa olsun 10 yıllık bilgi birikimi ve deneyimimiz ile asansör arızalarında yanınızdayız. Asansör arızalarının giderilmesi ve tün bakım işlemleri mühendislerimizin gözetiminde yapılmaktadır.Şirketimiz asansör servisi faaliyetlerini uluslarası düzeyde sahip olduğumuz TSE Kalite belgeleri, TSE Garanti belgeleri ve QMSCERT (quality management system) kalite yönetim sistemi kapsamında gerçekleştirmektedir. 

Asansör servisi ihtiyaçlarınız için ; (0332) 323 20 15 / (0507) 218 28 12 numaralı telefonlardan bizlere ulaşarak, asansör arızanızın en kısa sürede eksiksiz olarak giderileceğine emin olabilirsiniz.


7/24 Asansör Servisi


Asansör bakım ve servis hizmetlerinde ilk tercihiniz! Koçak Asansör, Güvenli, Hızlı ve Ekonomik çözümleri ile asansör arıza ve bakım hizmetlerini yıldırım hızı ile gerçekleştirmektedir. Her nevi asansör sistemi bakım, onarım ihtiyaçlarınız için yetkili asansör servisi olarak 24 saat hizmetinizdeyiz. Asansör servisi birimimizden asansör arızalarınız ile ilgili olarak onarım ve bakım süreçlerimiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.Asansör servisi konusunda uluslararası serftifikalara ve kalite belgelerine sahip olan Koçak asansör, yetkili asansör servisidir. 

Her nevi asansör sistemleri ve tüm asansör markaları için geçerli olmak üzere asansör servisi hizmeti vermekte olan Koçak Asansör, bakım ve onarım işlemlerini mühendis gözetiminde, deneyimli teknik personeli ile standartlara uygun olarak gerçekleştirmektedir.

Bilinçsiz ve ehliyetsiz kişi ve kurumlar tarafından gerçekleştirilen asansör servis ve bakım hizmetleri uzun vadede büyük harcamalara, asansörünüzün ömrünün kısalmasına, güvenlik kriterlerinin aşılmasına neden olmaktadır. Asansör servisi bilgi birikimi, deneyim ve mesleki uzmanlık gerektiren hayati bir konudur bu sebeple can güvenliği açısından asansör servisi konusunda seçici olmanızı öneririz.

Asansör Servisinde Teknik Donanım ve Eğitim Farkımız


Şirketimizin asansör servisi biriminde çalışan teknik personelimiz elektronik tesisat, elektrik bilgisi ,asansör mekaniği ,asansör montajı konusunda tam donanımlıdır. Her türlü asansör arızasının onarımını en kısa sürede tam ve eksiksiz olarak gerçekleştirebiliecek eğitim ve teknik donanıma sahiptir. Asansör arızalarında arıza sebeplerini tespit etme, asansörler ilgili tüm şema ve kumanda panolarını okuyabilme ve asansör arızalarının giderilmesi konularında eğitimlidir.

Asansör Servis Personelimizin Teknik Kabiliyetleri


 • Asansörün mekanik parçalarının fonksiyonlarını kontrol eder.
 • Elektrik ve elektrik tesisatının tüm şema planlarını inceler
 • Asansörü oluşturan kompanentlerin tümünü montaj yapabilir ve asansör sistemini çalıştırabilir.
 • Asansörde meydana gelen arızayı tespit eder.
 • Asansörde meydana gelen arızayı tespit eder.
 • Arızalı yada arıza yapması muhtemel asansör parçalarını değiştirebilir.
 • Asansör arızasının onarım maliyetleri hakkında bilgi verebilir.
 • Asansör sisteminde bulunan elektirk yada elektronik bağlantılarını tesis edebilir.
 • Tüm asansör sisteminin verimli çalışıp çalışmadığını kontrol edebilir
 • Asansör trafik hesaplarını yapabilir.
 • Asansör fren sistemi,motor yağları,raylar, çelik halatlar ve tüm aksam üzerinde standart bakım prosedürlerini eksiksiz tamamlayabilir.

 Teknik servis personelimize, asansör montajı konularında güncel bilgileri aktararak, asansör bakımı ile ilgili tüm yeni asansör donanımı bilgileri aktarılmaktadır.

Servis Departmanımız


Koçak Asansör servis deparmanı 4073 sayılı Kanun ve yönetmelikler nezdinde, değerlendirme kuruluşları tarafından asansör servisi hizmet ve faaliyetleri konularında yetkilendirilmiş ve belgelendirilmiştir. Asansör ve asansör sistemi içinde bulunan güvenlik ekipmanlarının bakım ve onarımını uluslararası TSE standartlarında yönetmektedir. Servis hizmet faaliyetlerimiz, AT uygunluk belgesi ve AT tip inceleme belgelerine sahiptir.

Binanızda bulunan asansör sisteminin ve asansörü oluşturan tüm parçaların periyodik olarak kontrol edilmesi büyük önem arzetmektedir. Periyodik olarak bakımı yapılan asansör güvenli bir şekilde kullanılabilir. Can güvenliği açısından binanızda bulunan asansörler için periyodik olarak bakım yaptırmanız gereklidir! Sizin binanızda bulunan asansör için bir bakım servis sözleşmesi imzaladınız mı?

Değerli asansör kullanıcıları ve bina sahipleri, asansör kullanıcılarının ve bakım yapan teknik servis elemanların güvenliğinin önemini asansör servisi olarak çok daha iyi idrak etmekte; asansör üretimine, montajına ve asansör bakımına ilişkin yönetmelikleri çok yakından takip ederek, asansör teknik standartları üzerine yoğun olarak çalışmaktayız. Türkiye’de bulunan insan veya yük taşıyan tüm asansör çeşitlerinin genç, yaşlı, hareket engelli kısaca herkes için rahatlıkla ve güvenle kullanılması hedefine ulaşmaya çalışıyoruz.

Türkiyede kullanılan asansörlerin %82i maalesef yaşlı ve günümüz emniyet koşullarını sağlayamamaktadır.Söz konusunu ettiğimiz asansör sistemlerinin büyük bir kısmının aylık veya yıllık olarak fenni muayenelerinin yapılmadığını ve bu şekilde çalıştırıldığını üzülerek hatırlatırız. Aylık ve yıllık muayenesi yapılmayan asansör ciddi hayati riskler taşımaktadır. Kullanılan asansör emniyetsizdir. Eğer itfaiye aranmakta ise bir asansör servisi veya asansör bakım firması ile anlaşma yok!

Bir kazadan önce; Asansör Servisi ile aylık ve yıllık asansör bakım anlaşması imzalamak için bu yazıyı okumanız dileğiyle…

Dursun Koçak - Yönetici